1932-1933 МИ ПАМ’ЯТАЄМО

22-26 листопада 2021року у школі відбулись тематичні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, метою яких було формування в учнів щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє. Проведено тематичні години пам’яті, бесіди, відеоуроки: «Були колись страшні часи» (1-4 класи), «Жнива скорботи» (5кл.), «З присвятою замордованим голодом…» (6кл.), «Голгофа голодною смертю» (7кл.), «Упокорення голодом» (8кл.), «Голодомор на Житомирщині» (9кл.),«Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття» (10кл), «І запалали свічки пам’яті та скорботи» (11кл.); оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці “Забуттю не підлягає”, організована виставка малюнків. Учні школи переглянули документальні відео зі спогадами очевидців страшного голоду та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Наприкінці заходу школярі хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. У цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

Учні 1-4 класів активно включились в акцію «Незабудка пам’яті» вшанування пам’яті подій 1932-1933 рр. Кожен клас відзначив на карті України місця штучного голодомору голубими квітами, що визначає загибель майбутнього покоління українського народу у 30-і роки.

26.11.2021 року в актовій залі школи для учнів 10-11 класів відбулась імпреза-реквієм вшанування пам’яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках “Голгофа голодної смерті”, яку підготували педагоги – організатори Римарчук К.С. та Іванюк І.М. разом з членами шкільного самоврядування. Під час заходу заступник директора Яремчук Л.С., звертаючись до старшокласників, закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 27.11.2021 року о 16:00.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!